2 червня 2023 року Подільський центр ПТО зустрічав гостей. У заході, організованому в рамках засідання обласної фахової секції педагогічних працівників професій художнього профілю взяли участь викладачі професійно-теоретичної підготовки та майстри виробничого навчання з усієї Хмельниччини, а також з Донеччини, м. Слов’янська. Всі вони зібралися під теплим Кам’янецьким сонцем задля обміну досвідом на обласному семінарі.
Учасники семінару ознайомилися з серією міні-виставок робіт учнів Центру, які були представлені у фойє закладу.
На початку заходу учасників семінару привітала директор НМЦ ПТО ПК у Хмельницькій області Людмила Шевчук, яка подякувала всім присутнім за збереження та розвиток традицій декоративно-прикладного мистецтва на Хмельниччині. З привітальним словом до присутніх звернувся в.о. директора Центру Вадим Савчук, який зауважив, що дорогі гості завітали до одного з найкращих навчальних закладів області.
З «Сучасними підходами до підвищення якості професійної підготовки кваліфікованих робітників з професій художнього профілю» ознайомила присутніх методист НМЦ ПТО ПК Галина Соленцова.
Семінар був насичений доповідями педагогів-практиків, які безпосередньо займаються викладанням предметів мистецького циклу. Всі із задоволенням ділилися власними розробками та з цікавістю сприймали знахідки своїх колег.
Так про Національно – патріотичне виховання здобувачів освіти засобами візуального мистецтва у контексті сучасних викликів розповіла голова секції Наталія Грель.
Презентували мистецькі проєкти Олена Годна, Валентина Шевчук та Микола Оскома, педагоги Грицівського ВХПУ19 та Василенко Марина – викладач професійно-теоретичної підготовки Слов’янського багатопрофільного регіонального центру професійної освіти імені П.Ф. Кривоноса.
Семінаристи почули багато корисного про співпрацю з членами Національної спілки художників та музейними закладами від Галини Фурманчук, представниці Хмельницького професійного ліцею.
Лілія Мурах та Іванна Тарасюк – майстри в/н ВПУ №25 м.Хмельницького провели цікавий майстер-клас з Техніки подвійного мазка, а майстри в/н Центру Ольга Остапович і Олена Таєнчук залучили усіх охочих до виготовлення декоративної свічки та декорування ключниці технікою «Декупаж».
Наприкінці заходу майстер-клас «Моє місто» на пленері для учасників семінару провела викладач Ірина Сідор.
Організатори отримали багато схвальних відгуків та пропозиції від учасників та побажання зустрітися на семінарі ще раз!..
Близько 500 років тому великий Леонардо да Вінчі стверджував, що кожна людина несе в собі безцінний скарб — свій внутрішній творчий потенціал. Отже педагоги професій художнього профілю роблять усе можливе, щоб розкрити цей безцінний скарб, закладений в кожній дитині!