Як зберегти психічне здоров’я під час війни: сім важливих правил
Під час військових дій обов’язок кожного – дбати про себе та свій психічний стан. Тільки в умовах збереження здорового глузду можна приймати вірні рішення про безпеку та приносити користь країні у цей непростий час.
- Інформаційна гігієна. Перестаньте скролити стрічку в соцмережах. Беріть інформацію лише з перевірених джерел. Не розповсюджуйте неперевірені дані.
- Кордони спілкування. Не витрачайте енергію та емоції на людей, які вас засмучують, злять, викликають неприємні почуття. Цілком нормально обмежити з ними спілкування.
- Почуття гумору. Намагайтеся зберігати стійкість та позитивний настрій. Не розкидайте, особливо якщо від вас залежить благополуччя інших.
- Допомагайте оточуючим. Почуття згуртованості допоможе почуватися у безпеці. Допомагаючи іншим, ви отримаєте приплив гормонів, відчуття щастя та контролю над ситуацією.
- Звертайтеся до психологів. Якщо відчуваєте, що не справляєтеся із ситуацією, скористайтесь професійною допомогою. Можна знайти контакти з психологами, які проводять безкоштовні консультації.
- Піклуйтесь про себе. Не пускайте внутрішній стан на самоплив. Слідкуйте за своїми емоціями та шукайте способи покращити самопочуття.
- Дихайте. Якщо потрібно заспокоїтись, скористайтеся простою технікою дихання. Видих повинен бути довшим за вдих. Також допомагають медитації.